سردار سلامی: پهپادهای ما قادرند در فاصله چند هزار مایلی شناورها را هدف قرار دهند

چهارشنبه 12 مهر 1402 - 12:45

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در بیست و چهارمین کنگره ملی سالیانه پژوهش‌ و فناوری دانشجویان علوم پزشکی کشور بیان کرد: من معتقدم دانشجویان علوم پزشکی امروز ما امتداد دهندگان نخبگان پزشکی کشور مانند ابوعلی سینا، ذکریای رازی، خواجه نصیر طوسی و... هستند. 

وی در ادامه خطاب به دانشجویان حاضر در جمع بیان کرد: من فکر می‌کنم که دانشجویان احیای کنندگان عصر طلایی تمدن اسلام و ایران هستید. رخسار شما آینده مملکت است.  علمی که شما در پی گرفته‌اید علم حیات و دانش زندگی است. از منظر قرآن اگر کسی یک انسان را زنده کند انگار تمام بشریت را زنده کرده است. هرکسی که یک نفر را احیا کند به اندازه احیا همه انسان‌ها ارزشمند است. 

سردار سلامی تاکید کرد: دانش پزشکی واقعا دانش خداشناسی و علم توحید است. خداوند با خلق هر انسان یک دنیا ساخته است. تمام علوم ریاضی، مکانیک و... در بدن انسان به کار گرفته شده است. دانشجویان علوم پزشکی درباره یک دنیا تحقیق و پژوهش می‌کنند. 

وی در ادامه گفت: دانش پزشکی بسیار سخت است. چون که یک پزشک قرار است امانت‌های عالم خلقت را درمان کند. پزشک نمی‌تواند طبق یک فرمول عمل کند. هر بیمار یک شخصیت و یک مسئله جداگانه دارد.  یک پزشک باید بتواند در عرض ده دقیقه مشکل بیمار را تشخیص دهد بنابراین این مسئله نیاز به دانش بسیار زیادی دارد. 

فرمانده کل سپاه پاسداران در خصوص مشخصات یک پزشک بیان کرد: کسی که پزشک می‌شود باید اعتماد به نفس، دانش زیاد، فروتنی، رفتار محترمانه با بیمار ، وجدان و نشاط داشته باشد. 

وی در ادامه خطاب به دانشجویان بیان کرد: آینده شما و آینده این کشور بهم گره خورده است. کشور ایران در زمینه پزشکی در حال پیشرفت است و در دنیای پزشکی،  ایران جز کشورهای خوب است. 

سردار سلامی اظهار کرد: من به کادر پزشکی کشور افتخار می‌کنم که تا کنون خصوصا در دوران کرونا توانستیم یک رکورد خوبی در عمل داشته باشیم که بخش عظیمی از این مسئله به قلب مهربان و وجدان پاک آن ها باز می‌گردد.

وی در ادامه بیان کرد: کشور ما در حال پیشرفت است اما دشمنان ما دوست ندارند که ما با ذهن شکوفای جوانانمان آینده کشور را بسازیم. امروز کشور ما با فناوری‌های نوین، هوش مصنوعی و انواع پدیده‌های نوظهور در دانش بیوشیمی،  بیو فیزیک، ژنتیک و... حرفی برای گفتن دارد و در حال رشد هستیم. 

وی در ادامه توضیح داد: یک زمانی حتی خوراکی‌های ما از خارج از کشور وارد کشور می‌شد ما حتی برای خوراک هم محتاج کشورهای دیگر بودیم اما الان در فناوری‌های نوظهور در حال پیشرفت هستیم. به ما می‌گویند که شما صلاحیت داشتن دانش هسته‌ای ندارید. چون الان ما به عزت رسیده‌ایم. جوانان ما دوران گذشته را ندیده‌اند. ماهایی که گذشته را دیده‌ایم متوجه پیشرفت امروز می‌شویم. 

وی بیان کرد: بسیاری ها به ما می‌گویند که دشمن توهم ذهن شماست اما توهم نیست واقعیت است. جوانان ما باید آینده کشور را بسازند کشورهای غربی حقی در کشور ما ندارند. هرکسی بخواهد به کشور و جوانان ما آسیب برساند آن را حذف خواهیم کرد.

سردار سلامی عنوان کرد: فناوری نطقه زنی در موشکهای بالستیک فناوری بسیار پیچیده‌ای است که در انحصار سه کشور جهان است که یکی از آنها ما هستیم. لذا این نشان می‌دهد این کشور در حال پیشرفت است ولی دشمنان ما این حرکت را نمی پسندند و دوست ندارند ما بر اساس استعدادهای جوانانمان کشورمان را بسازیم. می‌خواهند مانند 50 سال پیش که من دینامیک می‌خواندم ماهواره فقط یک شکل روی کاغذ بماند اما امروز ماهواره را میسازیم و به آسمان می فرستیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: در عرصه بدون سرنشین می‌بینید دانش آن از حوزه با سرنشین بالاتر است. امروز به توانمندی رسیده‌ایم که پهپادهای ما قادرند در چند هزار مایل دورتر هر نقطه‌ای از شناور در حال حرکت را که بخواهیم با هوش مصنوعی مورد هدف قرار دهند و حتی میزان تخریب را هم ما تعیین کنیم.

وی گفت: امروز در حوزه ژنتیک که جزو دانشهای سری جهان است ورود کرده‌ایم و پیشرفتهای خوبی کرده‌ایم. اگر از این فضای جهاد علمی خارج شویم دوباره به زمانی بر‌ می‌گردیم که باید غذایمان را هم از خارج وارد کنیم.

فرمانده کل سپاه مطرح کرد: ما از فصل تحقیر گذشته‌ایم و به عزت رسیده‌ایم. در گذشته ما فکر می‌کردیم همه چیز در آن سوی عالم است و در حقیقت آنها معادله پیشرفت خود را بر اساس ضعف ما بنا کرده بودند. اما ما به آنها می‌گوییم بازی تمام شده است. 

پایان پیام/

منبع خبر "خبرگزاری فارس" است و موتور جستجوگر خبر تیترآنلاین در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. (ادامه)
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت تیترآنلاین مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.