نجات گروگان از مخفی‌گاه آدم ربایان زباله‌گرد با تماس شهروند وظیفه‌شناس

دوشنبه 03 اردیبهشت 1403 - 15:29
اگر زیرکی شهروند وظیفه شناس و تماس او با پلیس نبود، شاید راز یک آدم ربایی سر به مهر باقی می ماند و گروگان نیز جانش را از دست می داد.

همشهری نوشت: چند روز قبل فردی هراسان با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و گفت شاهد یک آدم ربایی بوده است. او توضیح داد: در حال پیاده روی در حوالی شاد آباد بودم که دیدم خودروی وانتی کنار خیابان توقف کرد. چند مرد که به نظر می رسید از اتباع خارجی هستند از ماشین پیاده شدند و به سمت دختری جوان رفتند. دختر جوان در پیاده رو مشغول قدم زدن بود که سرنشینان وانت با تهدید چاقو، وی را ربودند و با تهدید سوار وانت خود کردند. سپس حرکت کردند و چون مرا ندیده بودند توانستم شماره پلاک ماشین گروگانگیران را یادداشت کنم. چون پشت درخت پنهان شدم و آنها نتوانستند مرا ببینند. اما چون می ترسم جان زن جوان در خطر باشد فورا به پلیس زنگ زدم.

پس از این تماس، ماموران پلیس راهی منطقه مورد نظر شدند و به بازرسی تصاویردوربین های مداربسته پرداختند. تصاویر گفته های شاهد زیرک و وظیفه شناس را تایید می کرد. متهمان که با خودروی وانت خود زباله جمع آوری می کردند، با تهدید دختر جوان را ربودند. در ادامه تحقیقات محلی مشخص شد که زن جوان هم قبلا با این گروه کار می کرده و آنها در جنوب تهران به صورت غیرقانونی، زباله جمع آوردی می کردند. با این اطلاعات به دست آمده و سرنخ های موجود، ماموران موفق شدند هویت و مخفیگاه متهمان را در کوتاه ترین زمان ممکن به دست آورند.

در این شرایط بود که ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران زیر نظر بازپرس جنایی راهی مخفیگاه آدم ربایان شدند و آنها را دستگیر کردند. همچنین دخترجوان که او هم از اتباع خارجی بود در اتاقی زندانی شده که نجات پیدا کرد.

متهمان در بازجویی ها به آدم ربایی اعتراف کردند و انگیزه خود را انتقام از گروگان دانستند. یکی از آنها گفت: دختر جوان از هموطنان ما بود که از چند ماه قبل با ما کار می کرد. همه ما کارمان جمع‌آوری غیرقانونی زباله در خیابان‌های جنوب تهران بود تا اینکه مدتی قبل دختر جوان تلفن همراه مرا به سرقت برد و از آن پس به طرز مشکوکی غیبش زد. همین موجب شد تا از او کینه به دل بگیرم و با همدستی دو نفر از دوستانم نقشه ربودنش را طراحی کنم تا هر طور شده موبایلم را از او پس بگیرم. وی ادامه داد: چند روزی بود که جست و جویمان را برای پیدا کردن دختر جوان شروع کرده بودیم تا اینکه سرانجام پیدایش کردیم و او را ربودیم. ما در ساعت خلوت و نزدیک صبح بود که دختر جوان را ربودیم اما خبر نداشتیم شاهدی ما را زیر نظر دارد و ما را به پلیس لو خواهد داد. می خواستیم دختر جوان را شکنجه کنیم تا موبایلم را پس بگیرم اما نقشه مان ناکام ماند.

متهمان این پرونده به دستور بازپرس جنایی تهران، بازداشت شده اند و تحقیقات تکمیلی از آنها توسط کارآگاهان اداره آگاهی تهران ادامه دارد.

 

منبع خبر "الف" است و موتور جستجوگر خبر تیترآنلاین در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. (ادامه)
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت تیترآنلاین مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.