ضرورت ایجاد کارگروه مشترک تشکل‌های بخش خصوصی صنایع غذایی و کشاورزی

چهارشنبه 15 فروردین 1403 - 00:05
دنیای‌اقتصاد: جهش تولید با مشارکت مردم یعنی سنگ‌‌‌اندازی و مانع‌تراشی و کارشکنی برای تولید ممنوع است و اگر تولیدکننده‌‌‌ای خطایی مرتکب شود، باید او را به محاکم قضایی معرفی و با او برخورد شود، نه اینکه به خاطر چند نفر خاطی، کل تولید به مخاطره افتد و باعث ناامیدی تولیدکننده شود.

دبیر فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی ایران با بیان این مطالب و با اشاره به تعیین شعار سال با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» و توجه ویژه رهبری به موضوع تولید، گفت: با تعیین این شعار لازم است که توجه ویژه‌‌‌ای به اجرای قانون محیط کسب و کار انجام شود و همچنین اتخاذ تصمیمات بدون نظرخواهی و مشارکت مردمی ممنوع شود و مسوولان از تصمیمات خلق‌‌‌الساعه و تک‌محوری پرهیز کنند. محسن نقاشی با گلایه از برخی رفتارهای نادرست با تولیدکنندگان گفت: متاسفانه عده‌‌‌ای با صدور برخی بخشنامه‌‌‌های دست و پا‌گیر باعث قصاص قبل از جنایت می‌‌‌شوند و تولیدکنندگان از این بخشنامه‌‌‌های غیرکارشناسی صدمه‌های جدی می‌‌‌بینند.

دبیر فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی با اشاره به اینکه برخی قانون را تفسیر به رای می‌کنند، گفت: اگر برخی مسوولان از یک کار تخصصی تولیدی شناخت کافی ندارند، صادقانه با متخصصان مردمی تولید، مشورت و از تجارب نهادهای مردمی که به‌صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌دهند، بهره‌‌‌برداری کنند. نقاشی گفت: بهتر است تشکل‌های بخش خصوصی و «مردم‌نهاد» در مورد شعار امسال برنامه‌‌‌ریزی و اقدامات موثری انجام دهند؛ چراکه امسال در واقع مسوولیت جهش تولید با تشکل‌های مردم‌نهاد است که با همکاری دولت باید تولید را به ثمر برسانند.

همکاری مناسب ستاد رفع موانع تولید

وی همچنین گفت: به‌‌‌عنوان نمونه در سال گذشته ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و هیات مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب‌و‌کار، همکاری‌‌‌های ثمربخشی با فدراسیون صنایع غذایی در جهت منافع تولید داشته‌‌‌اند و امیدواریم دیگر ادارات دولتی و مسوول نیز بنا بر تجارب سال‌های گذشته با شعار سال همراه باشند و انرژی‌‌‌های تشکل‌های تولیدی را با بخشنامه‌‌‌های غیرضروری و غیرکارشناسی هدر ندهند و برای آنها ایجاد چالش و مانع نکنند. نقاشی شرح داد: در بسیاری از مواقع انرژی تشکل‌ها صرف خنثی کردن بخشنامه‌‌‌های دست و پا‌گیر شده و تشکل‌ها همکاری با ستاد تسهیل و هیات مقررات‌‌‌زدایی را بیش از پیش دنبال خواهند کرد.

کارگروه مشترک تشکل‌های بخش خصوصی

وی در پایان گفت: امیدواریم به منظور تحقق شعار سال بتوانیم به‌زودی اولین کارگروه مشترک بین تشکل‌های مردم‌نهاد بخش خصوصی صنایع غذایی کشاورزی با دولت را ایجاد کنیم که برنامه‌‌‌های هدفمندی در جهت نیل به شعار جهش تولید با مشارکت مردم ایجاد شود و این کار‌گروه اقدامات موثری را انجام دهد.

منبع خبر "دنیای اقتصاد" است و موتور جستجوگر خبر تیترآنلاین در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. (ادامه)
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت تیترآنلاین مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.