جزئیات برگزاری یک جلسه مهم در جبهه اصلاحات

دوشنبه 30 بهمن 1402 - 11:42
سند نوسازی گفتمان و منشور اصلاح طلبی شامل چشم انداز، اصول و ارزش‌ها و ماموریت اصلاحات و اصلاح طلبان است که با استناد به مفاد بیانیه ١٥ بندی سیدمحمد خاتمی که در سال گذشته انتشار یافت، در سه سرفصل؛ ١) اصلاح طلبی و خودش، ٢) اصلاح طلبی و جامعه و ٣) اصلاح طلبی و حاکمیت تدوین شده است.

در جلسه شب گذشته جبهه اصلاحات، کلیات سند نوسازی گفتمان و منشور اصلاح طلبی به تصویب مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران رسید.

به گزارش ایرنا، کلیات سند نوسازی گفتمان و منشور اصلاح طلبی در جلسه روز یکشنبه ٢٩ بهمن ماه ۱۴۰۲ مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران که با حضور اعضای حقوقی و حقیقی این جبهه برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت و به اتفاق آرا به تصویب رسید.

محمد سالاری رئیس کمیته برنامه ریزی و راهبرد‌های جبهه اصلاحات در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فرآیند تدوین و تصویب سند نوسازی گفتمان اصلاح طلبی در این کمیته، آن را به عنوان سند بالادستی و مهم‌ترین منشور جریان اصلاح طلبی دانست که مبتنی بر بیانیه ١٥ بندی آقای خاتمی و تبادل نظر‌های گسترده با اعضای جبهه اصلاحات و صاحب نظران اصلاح طلب و همچنین با بهره گیری از پژوهش‌های علمی و آکادمیک تدوین شده است.

از جمله مهمترین دلایل ذکر شده برای ضرورت تدوین این سند، اوج گیری مشکلات و بحران‌های اجتماعی و اقتصادی، تغییر ترکیب حاکمیت به نفع یک اقلیت خاص، تغییر الگوی رفتاری حکومت در زمینه انتخابات، حرکت هسته سخت قدرت به سمت ناجمهوریت و تاثیر فشار‌های فزاینده خارجی و همچنین اهمیت بازسازی و نوسازی گفتمانی و تشکیلاتی جریان اصلاحات است.

لازم به توضیح است سند نوسازی گفتمان و منشور اصلاح طلبی شامل چشم انداز، اصول و ارزش‌ها و ماموریت اصلاحات و اصلاح طلبان است که با استناد به مفاد بیانیه ١٥ بندی سیدمحمد خاتمی که در سال گذشته انتشار یافت، در سه سرفصل؛ ١) اصلاح طلبی و خودش، ٢) اصلاح طلبی و جامعه و ٣) اصلاح طلبی و حاکمیت تدوین شده است.

منبع خبر "فرارو" است و موتور جستجوگر خبر تیترآنلاین در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. (ادامه)
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت تیترآنلاین مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.