تصویب یک فوریت سه لایحه شهرداری در شورای شهر تهران

سه شنبه 08 اسفند 1402 - 12:26
اعضای شورای شهر تهران لایحه‌ اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام معاملات و انعقاد قراردادهای خرید و پذیرش سرمایه گذاری های خارجی در حوزه های حمل و نقل و خدمات شهری شهر تهران، لایحه اجازه به شهرداری تهران برای انجام معاملات مربوط به تکمیل پروژه احداث پایانه جدید شرق و لایحه اعطای مجوز به شهرداری تهران برای مولدسازی ملک موسوم به پروژه مهتاب را با قید یک فوریت تصویب کردند.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی یک فوریت لایحه اعطای مجوز به شهرداری تهران برای مولدسازی ملک موسوم به پروژه مهتاب را روی میز بررسی قرار دادند که شریفی شهردار منطقه ۵ در دفاع این لایحه گفت: در سال ۸۳  شهرداری تهران برای توسعه سرانه های شهر تهران پروژه ای فرهنگی به مساحت ۴۸۰۰ متر مساحت را آغاز کرد که گود ۹ متری در حال اجرا است و برای بارگذاری در فرآینده ماده ۷، این ملک باغ شناخته شد و درخواست از کمیسیون شهرسازی این بود که اجازه عملیات و بارگذاری براساس مجاورین انجام شود و عوائد حاصل از آن در بخش دیگری از شهر هزینه شود.

بنابر این گزارش، در نهایت اعضای شورای شهر تهران یک فوریت این لایحه را تصویب کردند.

همچنین اعضای شورای شهر تهران در ادامه لایحه اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام معاملات و انعقاد قراردادهای خرید و پذیرش سرمایه گذاری های خارجی در حوزه های حمل و نقل و خدمات شهری شهر تهران را روی میز بررسی قرار دادند که لطف الله فروزنده معاون مالی شهرداری تهران در دفاع از یک فوریت این لایحه گفت: لایحه ای تقدیم شورا برای بررسی ابعاد خریدهای خارجی کردیم و با توجه به اینکه این موضوع در جریان است، از اعضای شورای شهر می خواهم که به یک فوریت آن رأی دهند.

آخوندی در واکنش به لایحه اعطای مجوزهای خارجی گفت: شاهد ورود لوایح مختلف هستیم و باید بگویم شهرداری نباید قبل از مصوبه شورا اقدامی انجام دهد و شنیده شده است که در مورد زباله سوز اقداماتی کردند که باید در شورا بررسی شود.

امانی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه لایحه اعطای مجوز سرمایه گذاری خارجی یکی از مهم ترین لوایح این دوره مدیریت شهری است؛ بگونه‌ای که بیش از ۲ میلیارد یورو بار مالی این لایحه است، گفت: حالا باید طرف یک هفته یا ده روز می شود این لایحه را بررسی کرد؟

چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در واکنش به این لایحه گفت: پیشنهاد می شود موارد تفکیک شود یعنی در مورد اتوبوس‌ها و واگن‌های مترو باید موافقت کرد تا زمان رعایت شود؛ اما در مورد زباله سوز یا مابقی موارد که باید اسناد و مطالعات بیاورند آن را جدا کنیم تا شورا موارد را بررسی کند.

در واکنش به این پیشنهاد، فروزنده بیان کرد: برای اتوبوس‌ها عوارض صفر شده و دولت از سال آینده اجازه واردات خودروی برقی را نمی‌دهند و از آنجایی که مسئله ارز تخصیص داریم و اگر الان این لایحه تصویب نشود، به سال آینده موکول شده و به مشکل می خوریم؛ الان ثبت سفارش در دوبی انحام شده و در بانک مرکزی جلسه است و گمرک همراهی می کند.

چمران در این باره گفت: از آنجایی که برای وسایل نقلیه فقط تا آخر امسال فرصت داریم، قرار داد زباله سوز را از این لایحه برمیداریم و ما بقی را تصویب کنیم و بررسی زباله سوز به صورت عادی بررسی می شود تا همه موارد و اطلاعات آن بیاید.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران با جداکردن زباله سوز، یک فوریت این لایحه را تصویب کردند.

همچنین اعضای شورای شهر تهران به یک فوریت لایحه اجازه به شهرداری تهران برای انجام معاملات مربوط به تکمیل پروژه احداث پایانه جدید شرق رأی مثبت دادند.

انتهای پیام

منبع خبر "خبرگزاری ایسنا" است و موتور جستجوگر خبر تیترآنلاین در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. (ادامه)
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت تیترآنلاین مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.