تکلیف قاضی صدور حکم متقن است/ تلاش برای کاهش موجودی شعب

جمعه 07 مهر 1402 - 12:52
رئیس کل محاکم تهران گفت: انتظار داریم سرپرستان مجتمع‌های قضائی نیروهای شایسته خود را معرفی و توانمندی‌های آنها را اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست هم اندیشی شورای معاونان رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با حضور رئیس کل، معاونان و مدیران قضائی ستادی، سرپرستان و جانشینان مجتمع‌های قضائی ۲۴ گانه تهران بزرگ برگزار شد.

ربیع‌اله قربانی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در این نشست بر شناخت عمیق نسبت به معارف دفاع مقدس تأکید کرد و گفت: تکلیف اصلی ما در محاکم بر پا داشتن عدالت و صیانت از امنیت عمومی است که انتظار می‌رود در این امر مهم با تاسی از ارزش‌های دفاع مقدس و سیره شهدا، بیشترین خدمت رسانی به جامعه و عموم مراجعین در مجتمع‌های قضائی داشته باشیم.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران بیان کرد: در نظام اسلامی مدیریت جهادی و روحیه متصل به حق و اخلاص یک ارزش والا است که باید در فکر و عملکرد ما و پرسنل نمود عینی پیدا کند.

رئیس کل محاکم تهران در جمع سرپرستان مجتمع‌های قضائی گفت: کار ما زمانی ارزش پیدا می‌کند که متصل به حق و برای خدا باشد و اگر این روحیه را در خود تقویت کنیم، کارها ماندگار خواهد ماند و خستگی معنا ندارد.

ربیع‌اله قربانی گفت: با توجه به تظلم خواهی مردم، تکلیف ما صدور حکم متقن و فصل خصومت است.

وی ادامه داد: هرچه آرا، متقن، عقلایی، منطقی و قدرت اقناع کنندگی داشته باشد، مانع طرح دعاوی بیشتر، کاهش بار تجدید نظر و اجرای آسان‌تر رأی خواهد شد.

رئیس کل محاکم بیان کرد: امروز در جبهه‌ای خدمت می‌کنیم که فلسفه آن اجرای احکام الهی و حکومت اسلامی است و با اجرای این احکام از دین دفاع می‌کنیم.

وی گفت: مردم باید ببینند که قراردادهای خصوصی که منعقد می‌کنند، ضمانت اجرایی آن با اقتدار در دستگاه قضائی اعمال می‌شود.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: همه ما باید تلاش کنیم که شرایط موجود را ارتقا دهیم و تدبیر کنیم که موجودی شعب کاهش و کیفیت رسیدگی‌ها افزایش یابد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران بیان کرد: همه موظف به انجام تکلیف هستیم. باید از کار هیجانی، تبلیغاتی و نمایشی در حوزه مدیریت خود دوری کنیم و واقعیتی را انعکاس دهیم که در واقع برای آن برنامه ریزی و کار عملیاتی کرده باشیم.

در این جلسه محمد ملایی معاون قضائی و اجرایی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، با بیان سیاست‌ها و برنامه‌های تحولی محاکم، به ارائه گزارشی جامع و مقایسه‌ای از عملکرد کمی و کیفی از مجتمع‌های قضائی تهران در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ و نیز تبیین برنامه اجرایی عملیاتی محاکم تهران در شش ماهه دوم سال در راستای اهداف و برنامه‌های اجرایی پرداختند.

در این جلسه، معاونان و مدیران ستادی محاکم، مدیران و سرپرستان مجتمع‌های قضائی تهران در حضور ربیع‌اله قربانی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران به بیان دیدگاه‌ها، نظرات، انتقادات و پیشنهادها خود در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های تحولی محاکم و سند تحولی دادگستری استان پرداختند.

منبع خبر "خبرگزاری مهر" است و موتور جستجوگر خبر تیترآنلاین در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. (ادامه)
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت تیترآنلاین مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.