دولت سیزدهم معتقد است کلید مشکلات در دست دانشجویان است

سه شنبه 08 اسفند 1402 - 14:29
سخنگوی دولت اظهار کرد: نگاه دولت توجه به جوانان نخبه است، زیرا معتقد است کلید حل مشکلات کشور در دست دانشجویان کشور است.

علی بهادری جهرمی امروز با حضور در دانشگاه مازندران و در برنامه «به وقت انتخابات»، پاسخگوی سوالات دانشجویان و شرکت کنندگان این برنامه بود.

به گزارش ایسنا، سالن شهید آوینی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران مملو از دانشجویانی بود که با انبوهی از سوالات درخصوص وضعیت استان منتظر پاسخ  از سخنگوی دولت سیزدهم جهت حل مسائل و مشکلات مازندران بودند.

علی بهادری جهرمی با اشاره به اینکه دانشجویان پیشرو در تحولات آینده کشور هستند، اظهار کرد: اگر در دوره دانشجویی برای درسی یک استاد خوب انتخاب کنیم قطعا در ترم‌های بعد میزان آگاهی مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان با دقت و حساسیت وضعیت کاندیداها را مورد تایید قرار می‌دهند، افزود: وقتی نماینده‌ای در یک دوره توسط همین شورای نگهبان تایید صلاحیت می‌شود اگر در دوره بعد رد صلاحیت شد، پس در این ۴ سال اتفاقی پیش آمده که موجب شده تا مورد تایید قرار نگیرد.

دولت سیزدهم معتقد است کلید مشکلات در دست دانشجویان است

 سخنگوی دولت یادآور شد: در کشور ما به ازای هر صندلی مجلس شورای اسلامی ۵۲ نامزد در حال رقابت برای رسیدن به آن هستند، افزود: به ازای هر یک کرسی مجلس شورای اسلامی ۶ بانو برای نمایندگی مجلس وجود دارد؛ نمایندگان تایید صلاحیت نشده می‌توانند استیفای حق کنند.

بهادری جهرمی در پاسخ به سوال دانشجویان در خصوص مشکلات کشاورزی و محیط زیست مازندران، اظهار کرد: آزاد سازی سواحل در دولت سیزدهم اتفاق افتاد در حالیکه این طرح ۴۰ تا ۵۰ سال در مازندران بر زمین مانده بود.

وی با تاکید براینکه محیط زیست را با هم می‌سازیم، افزود: مبنای آزادسازی سواحل حفظ محیط زیست و رعایت حقوق شهروندی بوده است. قانون اساسی می‌گوید اگر قرار است توسعه‌ای صورت گیرد باید با حفظ مسائل زیست محیطی باشد که این موضوع با حساسیت در دولت سیزدهم پیگیری می‌شود.

سخنگوی دولت به موضوعاتی در خصوص مقررات قانون گمرکی و توجه به صادرات در کشور اشاره کرد و گفت: با رعایت مقررات استانداردهای صادرات در کشور موجب شد بعد از ۱۶ سال صادرات سیب را به پاکستان شاهد باشیم.

این مسئول توجه به امنیت غذایی به ویژه تولید داخل اشاره کرد و افزود: توجه به تولید داخل در دولت با حساسیت ویژه‌ای مورد تاکید و توجه قرار دارد.

دولت سیزدهم معتقد است کلید مشکلات در دست دانشجویان است

بهادری جهرمی با اشاره به اینکه هر سیاستی نقاط قوت و ضعف دارد، خاطرنشان کرد: با تدبیر دولت سیزدهم واردات برنج در فصل برداشت ممنوع شد. در حالی مجوز واردات داده شد که ابتدا برنج تولید داخل به فروش برسد.

وی در خصوص بحث مهاجرت نخبگان که از سوالات دانشجویان بود، اظهار کرد: نگاه دولت توجه به جوانان نخبه است، زیرا معتقد است کلید حل مشکلات کشور در دست دانشجویان کشور است.

سخنگوی دولت افزود: وقتی دولتی کلید حل مسائل کشور را در دست جوانان خارج از کشور جستجو کند، دانشجویان داخل کشور باید بترسند. در حالیکه این راهبرد اشتباه در گذشته بوده است.

وی با اظهار اینکه دولت سیزدهم به جوان نخبه ایرانی توجه دارد، افزود: وقتی دانشجو می‌بیند دور میز هیات وزیران جوانان دهه شصتی نشسته‌اند به آینده خود امیدوار می‌شود.

بهادری جهرمی بیان کرد: امروز جوانان و نخبگان ایرانی در قالب شرکت‌های دانش بنیان با وزارتخانه نیرو در همین دولت قرارداد می‌بندند که این ظرفیت به ۶ برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در همین دولت با قراردادهای دانش بنیانی که وزارت نفت با شرکت‌های دانش بنیان دانشگاهی منعقد کرده است رشد ۸ درصدی داشته است.

به گزارش ایسنا، سوالات دانشجویان دانشگاه‌های مازندران، فرهنگیان، نوشیروانی بابل از سخنگوی دولت شامل، استفاده از پایان نامه‌های دانشجویی برای توسعه منطقه و کشور، ضرورت اجرای طرح پیوند صنعت و دانشگاه، نقد از دولت و حفظ حقوق دانشجو، مهاجرت دانشجویان و برنامه‌های دولت، مطالبات بر زمین مانده مازندرانی‌ها در خصوص کشاورزی، صادرات محصولات داخلی، جلوگیری از واردات برنج، رفع بیکاری، توجه به صنایع تبدیلی و صنعتی شدن مازندران، رفع قوانین دست و پا گیر گمرکی به منظور تسهیل در صادرات تولیدات داخل، تغییر کاربری بی رویه زمین‌های کشاورزی و باغی به ویلا سازی، کاهش تولیدات محصولات کشاورزی، نبود زیر ساخت مناسب برای جمعیت ۲۰ میلیونی مسافر به مازندران، نبود بستر مناسب فرهنگی و اجتماعی برای نوجوان و جوان در مازندران، وجود زباله در جنگل، دریا و حاشیه رودخانه‌های مازندران، استفاده نکردن از ظرفیت دانشجویان فرهنگیان در آموزش و پرورش از موضوعاتی بود که توسط دانشجویان مطرح شد.

انتهای پیام

منبع خبر "خبرگزاری ایسنا" است و موتور جستجوگر خبر تیترآنلاین در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. (ادامه)
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت تیترآنلاین مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.