درمان اطفال و سالمندان رایگان می‌شود/ امکان افزایش یارانه تا سی الی چهل درصد وجود دارد

مشرق نیوز یکشنبه 03 تیر 1403 - 22:42
گفت و گوی ویژه خبری علیرضا زاکانی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دقایقی قبل آغاز شد.

به گزارش مشرق، علیرضا زاکانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری حضور یافت.

وی در ابتدای برنامه در پاسخ به سوالی درباره این که در طرح خود   به مردم طلا می دهید  یا اعتبار و چه زمان این طرح اجرایی می شود گفت: مردم عزیز، کشور ما ثروتمند است و به واسطه آن امکان خدمت فراهم است و نحوه استفاده از این ثروت باعث شده بخشی از جامعه محروم باشد در بخش توسعه رفاه هفت بسته را معرفی کردیم و یک بستر آن یارانه طلایی بود .

زاکانی افزود: این طرح جای یارانه فعلی را نمی‌گیرد و یارانه فعلی می تواند تا ۳۰ الی چهل درصد نیز بیشتر افزایش پیدا کند و یارانه طلایی میزان مصرف انرژی خانوار را نشانه گرفته است و بنابراین ما کل مصرف انرژی خانوار کشور را تقسیم بر کل جمعیت کشور می‌کنیم و به عددی می رسیم و آن عدد محاسبه و برای هر خانوار حسابی باز می شود و آن جا معادل آن  به میزان انرژی که اختصاص پیدا می کند و به هر نفر در سال شش گرم طلا می‌رسد و بنابراین سهم خانواده سه نفره  هجده گرم طلا در سال خواهد بود.به عنوان مثال اگر کسی در پایان سال طلای مربوطه را محاسبه نکند می تواند آن را اندوخته کند و این اندوخته بدون تورم است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: این اعتبار برای وام و معادله در بورس است و همچنین رشد سالیانه طلا نیز به این اعتبار افزوده می شود و باعث می‌شود تا واردات بنزین کاهش پیدا کند و قاچاق و تورم و نقدینگی کاهشی شود . همچنین موضوعاتی محیط زیستی هم بسیار مهم است . خاصیت بعدی آن است که نرخ بنزین هزار و پانصد تومان می شود وبنزین 3 هزار تومنی از بین می رود و از همان ماه اول دولت ما این طرح اجرایی می شود. مردم ما این را به عنوان یک امکانی همگانی در دسترس خودشان خواهند دید. این توزیع عدالت گستری در همه کشور است.

زاکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که منابع مالی طرح هایی که در مناظره ها داده‌اید از کجا تامین میشود گفت:  این برنامه محور هایی دارد و یکی از آن ها تامین نیاز مردم است  و بعدی هم پیشرفت ‌آبادانی کشور در کنار خلق فرصت های نو است .در مورد حوزه سلامت باید بگویم ما بسته سلامتی داریم که  موضوع آن توسعه رفاه است و اساس آن از بیماری پیشگیری می‌شود و شخص  بیمار  درد بی پولی نمی‌کشد.

وی تصریح کرد: برای این هم بسته ای داریم و در آن طرح توسعه شبکه بهداشت و پرونده الکترونیک سلامت را اجرایی می کنیم لذا قرار است درمان اطفال زیر هفت سال تا پانزده سال رایگان شود.  همچنین برای درمان بیماران صعب العلاج و سالمندان هم برنامه های داریم. یعنی پیرمرد و پیرزنی لازم نیست دغدغه درمان داشته باشد و همه این ها در حوزه بستری افراد است. دومین بسته در کنار رایانه طلایی همین بسته سلامت است.

زاکانی درباره چگونگی ارائه بنزین با نرخ هزار و پانصد تومان گفت: در طرح ما قاچاق متوقف  می‌شود و نیازی به خرید بنزین هم نداریم. اکنون شرایط بدی داریم و با طرح های ما بازار مصرف سوخت بنزین به دست خود مردم اداره می‌شود و آنها با صرفه جویی می توانند بهترین امکانات را داشته باشند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که نگاه شما به جایگاه رئیس جمهور چیست گفت: رئیس جمهور باید درک و فهم داشته باشد، کارشناسی  بداند، جامعیت داشته باشد و نتوانند سرش را کلاه بگذارند.

منبع خبر "مشرق نیوز" است و موتور جستجوگر خبر تیترآنلاین در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. (ادامه)
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت تیترآنلاین مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.